KONST / Litografier / Färglitografi 13978360
nr 1397 8360
Felix Hatz
(1904-1999), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 7/310, komposition. Motivet: 42x55, yttermått inklusive ram: 55x67 cm
Felix Hatz, svensk bildkonstnär född 1904, död 1999.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 17 maj 2021
kl 20:28:27
17/5 20:21:00